Kołdry


Kołdry na dobry sen


Kołdry zapewniają przyjemny sen. Można się do nich przytulać, bo zostały tak zaprojektowane, by znajdować się przy ciele. Dobierz odpowiednią dla siebie. Wybór jest szeroki, zatem zanim przejdziesz do zamówienia, zapoznaj się z podpowiedziami.

Kołdry umilające sen

Kołdry umilają nam sen. Zwłaszcza podczas zimy, kiedy na dworze chłód. To od kołdry zależy, czy sen będzie przebiegał w przyjemnych warunkach. Na rynku dostępne są przeróżne kołdry wyprodukowane z różnych materiałów i w różnorodnych rozmiarach. Dobierz taką kołdrę, pod którą najprzyjemniej będzie Ci spędzać noc.

Kołdry zapewniają odpowiedni komfort termiczny podczas snu. Ich zadanie jest proste. Muszą dostarczać ciepła. Szczególnie podczas zimy, kiedy na zewnątrz niskie temperatury. W lecie natomiast, kiedy ciepła mamy pod dostatkiem, muszą być dostosowane do tego, by uprzyjemniać nam przebywanie w łóżku. Miło jest przytulić się podczas snu do miękkiej kołdry, prawda? Kołdry letnie nie przegrzewają naszych ciał, a jedynie lekko otulają, zapewniając ciału oddychanie.

Kołdry puchowe

Jednym z rodzajów bardzo chętnie wybieranym przez klientów są kołdry puchowe. Znajduje się w nich naturalny puch z gęsi i kaczek. Kołdry puchowe bardzo dobrze trzymają ciepło dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów. Jeszcze bardziej niż puch kaczy ciepło trzyma ten gęsi. Naturalne materiały zapewniają także właściwą cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie ma obaw, że wewnątrz kołdry będą się gromadzić bakterie czy inne drobnoustroje. Przepływ powietrza sprawia, że wnętrze jest stale wietrzone.

Kołdry puchowe są bardzo wytrzymałe, dlatego mogą służyć przez długie lata. Kupując taką kołdrę raz, następną kupisz za wiele lat, a przez ten cały czas możesz cieszyć się wytrzymałością i ciepłem. Kołdry puchowe są idealne na mroźne zimy, ponieważ doskonale utrzymują ciepło. Ich wartość w tym czasie jest nieprzeceniona.

Naturalne pierze nie sprawdzi się w przypadku osób z alergiami. Może uczulać, dlatego w przypadku problemów tego rodzaju nie zaleca się kupowania kołder puchowych.

Dla tych, którzy cenią naturalne materiały przez cały rok, istnieją specjalne kołdry puchowe na lato. Dostosowane do letnich warunków, nie przegrzewają ciał, a jednocześnie nadal pochodzą prosto z natury, zapewniając oddychanie i przepływ powietrza.

Rozmiary kołder

Dobry sen zależy nie tylko od wygodnego materaca czy miękkiej kołdry z dobrych materiałów. Liczy się również to, jakiej wielkości jest kołdra, pod którą codziennie wskakujesz, by porządnie wypocząć.

Jest to szczególnie ważne, kiedy w jednym łóżku śpią dwie osoby. Nie zawsze jest to komfortowe dla obydwu stron, dlatego powstały kołdry o bardzo dużych wymiarach, którymi… łatwiej się podzielić. Wielkość kołder nie do końca jest zależna od wielkości łóżka. Jeśli we dwoje posiadacie łóżko w mniejszym rozmiarze, ale zależy Wam na tym, by móc porządnie się otulić, możecie wybrać większy rozmiar.

Dla dwóch osób proponujemy następujące rozmiary:

- 160×200 cm,

- 180×200cm,

- 200×220 cm.

Dla jednej osoby dorosłej:

- 140×200 cm,

- 160×200 cm.

Dla młodszych i starszych dzieci:

- 70×100 cm,

- 90×120 cm,

- 100×135 cm,

- 140×200 cm,

- 160×200,

- 150×200,

- 135×200 cm.

Kołdry do łóżeczka dobiera się odpowiednio do wieku dziecka. Jeśli jednak chcesz nieco zaoszczędzić, możesz opuścić najmniejszy rozmiar. Wybierz większy, dzięki czemu kołderka posłuży Ci przez dłuższy czas. Rozmiar kołdry 90×120 cm będzie odpowiedni i dla niemowlaka, i dla 2-latka.

Rozmiary kołder a wielkość łóżka

- Kołdry 140×200 cm – nadaje się na wersalkę oraz na łóżka o wymiarach: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm.

- Kołdry 160×200 cm – nadaje się na wersalkę i łóżka o wymiarach: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200, 120×200 cm, 140×200 cm.

- Kołdry 180×200 cm – na wersalki i na łóżka o wymiarach: 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm.

- Kołdry 200×220 cm – na łóżka dwuosobowe o wymiarach: 160×200 cm, 180×200 cm i 200×220 cm.

Ekskluzywne kołdry wełniane

Jeśli ciepło w zimne noce cenisz ponad wszystko, spróbuj kołder wełnianych, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Wełna znana jest ze swych zdrowotnych właściwości, ponieważ jest całkowicie naturalnym materiałem pochodzącym bezpośrednio od zwierząt.

Mimo że wełna kojarzy się z kłującym materiałem, ta dzisiejsza zupełnie taka nie jest. Nowoczesne metody obróbki pozbawiają ją twardych włosków, dzięki czemu nie drapie skóry. To szczególnie ważne w przypadku kołder, ponieważ śpi się pod nimi całą noc!

Współczesna wełna jest miękka w dotyku, ale tak samo wytrzymała jak jej dawny odpowiednik. Ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu kiedy pocisz się podczas snu, Twoja kołdra nie robi się mokra, a Ty śpisz w komfortowych warunkach.

Kołdrę z wełny łatwo utrzymać w czystości. Posiada właściwości antyalergiczne, dlatego sprawdzi się także dla osób z alergiami.

Kojarzy się z luksusem, więc na pewno zapewni Ci sen, o jakim nie marzyłeś.

Kołdry letnie i zimowe – cechy

Kołdry letnie powinny być lekkie, ponieważ lato rozpieszcza nas zwykle wysokimi temperaturami. Powinny także być przewiewne, aby minimalizować ryzyko spocenia się podczas ciepłych letnich nocy. Takie właśnie są oferowane przez nas kołdry, których szeroki wybór Ci oferujemy.

Kołdrę letnią po każdy sezonie użytkowania należy odpowiednio wyczyścić. Najczęściej wystarczy ją po prostu wyprać zgodnie z zaleceniem od producenta znajdującym się na metce. Prawidłowa pielęgnacja i dbanie o czystość kołdry zapewni Ci jej długoletnie użytkowanie.

Kołdry zimowe z kolei są dostosowane do warunków panujących podczas zimy. A ponieważ zimy w ostatnich latach trochę nas omijają, warto wybrać kołdrę o odpowiedniej klasie ciepła. Można się posłużyć dość dokładną liczbową skalą ciepła stosowaną w Polsce (skala od 1 do 6).

Kołdry zimowe są zwykle ciężkie, aby mogły odpowiedzieć na zimowe potrzeby swoich użytkowników.

Kołdry i poduszki zapewniają nam idealny odpoczynek podczas nocnego snu. Można je dopasować do swoich potrzeb, do poziomu ciepła, jaki się lubi, ale także do pory roku. Dzięki temu sen będzie czynnością jeszcze przyjemniejszą.

Filtruj według

Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Filtruj